Zaparzeciherbate.pl

Blog o tematyce rozrywki, zdrowia i lifestyle

Lifestyle

Jak utrzymać materac w doskonałej kondycji – proste porady i triki

Jak utrzymać materac w doskonałej kondycji – proste porady i triki

Sen odgrywa istotną rolę w życiu każdego z nas. Za jego jakość w głównej mierze odpowiada materac, który powinien być dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Jednak nasze zadanie nie kończy się jedynie na zakupie materaca – abyśmy mogli cieszyć się prawdziwie komfortowym wypoczynkiem, powinniśmy także dbać o kondycję i czystość naszego materaca. W tym artykule dowiesz się, jak zachować materac w doskonałym stanie!

Regularne czyszczenie materaca

Aby móc cieszyć się wysoką jakością materaca przez wiele lat, przede wszystkim należy pamiętać o jego regularnym czyszczeniu. W tym celu zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem  jest zastosowanie specjalnego odkurzacza do materacy. Za jego pomocą możemy usunąć wchłaniany przez materac złuszczający się naskórek, pot oraz kurz. W ten sposób zapobiegamy rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów we wnętrzu materaca. Jego regularne czyszczenie wiąże się także z praniem pokrowca. Nie każdy model posiada jednak zdejmowany pokrowiec, co może być dodatkowym utrudnieniem w zachowaniu czystości. Istnieje jednak wiele innych skutecznych metod czyszczenia materaca, np. za pomocą sody oczyszczonej, którą każdy z nas posiada w domu.

Częsta wymiana pościeli

Jeśli chcemy posiadać czysty materac, który zapewni nam higieniczny wypoczynek, nie powinniśmy zapominać również o częstej i regularnej wymianie pościeli. Pamiętajmy, że podobnie, jak we wnętrzu materaca, tak na jego powierzchni pozostaje wiele śladów i zanieczyszczeń w postaci włosów, naskórka czy potu. Nierzadko w łóżku pozostają także okruszki jedzenia, w szczególności jeśli jesteśmy fanami spędzania leniwych wieczorów właśnie w tym miejscu. Dlatego też częsta wymiana pościeli to podstawa, która pozwala zachować materac w doskonałej kondycji.

Nie skacz i nie chodź po materacu!

Dzieci uwielbiają skakać i chodzić po łóżku, lecz w rzeczywistości takie działanie jest po prostu niekorzystne dla materaca. Dlaczego? Gdyż w ten sposób działamy punktowo na materac znacznie większą siłą, co zwiększa ryzyko uszkodzenia sprężyn czy innych materiałów. Gwałtowne naprężenia i mocne uciski sprawiają, że materac zużywa się zdecydowanie szybciej niż w przypadku jego standardowego zużycia. 

Dobór odpowiedniego pokrowca

W celu dodatkowej ochrony materaca warto również wyposażyć się w odpowiedni pokrowiec, który sprawi, że nasz podłoże do snu będzie odporne na zalanie, poplamienie czy zniszczenie. Ponadto pokrowiec zwiększa szczelność przed przenikaniem kurzu oraz innych zanieczyszczeń do wnętrza materaca.

Aby utrzymać materac w doskonałej kondycji, nie potrzeba zbyt wiele! Wystarczy znać kilka podstawowych i prostych zasad, dzięki którym regularne dbanie o materac staje się naturalne i bezproblemowe.
 

Artykuł sponsorowany.

Udostępnij